Rikthehet Champions League, sonte vëmendja në Itali dhe Spanjë - Gazeta Express

Rikthehet Champions League, sonte vëmendja në Itali dhe Spanjë

Futboll

Gazeta Express

07/12/2021 9:11

Champions League rikthehet sonte me xhiron e fundit të fazës së grupeve.

Tetë ndeshje sonte dhe tetë të tjera nesër për t’i kompletuar 16 ekipet që do të kalojnë tutje, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Me fillim nga ora 18:45, PSG përballet me Club Brugge, ndërsa Leipzig me Manchester Cityn.

Nga ora 21:00 zhvillohen edhe gjashtë ndeshje tjera, kurse vëmendja do të jetë në Milano dhe Madrid.

AC Milan e pret Liverpoolin, kurse Real Madridi do të jetë nikoqir i Interit.

Në ndeshjet tjera takohen:

Ajax – Sporting

Dortmund – Besiktas

Porto – Atletico Madrid

Shakhtar – Sheriff