Rihanna zyrtarisht është miliardere - Gazeta Express

Rihanna zyrtarisht është miliardere

Yjet

Gazeta Express

04/08/2021 19:53

Rihanna zyrtarisht është një miliardere (por jo nga muzika! Këngëtarja (33) ka pasuri në vlerë prej 1.7 miliard dollarë duke i falënderuar më shumë vijat e saj të modës dhe ato të bukurisë.

Zyrtarisht ajo është njëra prej këngëtarëve më të pasura femër në botë.

Lexo Edhe:

Këngëtarja (33), siç raporton Forbes, ka një pasuri që llogaritet të jetë 1.7 miliard dollarë. Rihanna po ashtu është femra e dytë më e pasur në planet.

Shumica e pasurisë së pop yllit nuk vjen nga muzika, por nga 50 për qind e aksionëve të saj në firmën e kozmetikës, Fenty Beauty.

Ajo kishte investuar 270 milionë dollarë vetëm në linjën e të brendshme Savage X Fenty derisa këtu janë llogaritur edhe fitimet e saj nga karriera muzikore për rreth 16 vite. /GazetaExpress/