Rezultati zyrtar, ja sa vota kanë marrë fituesit për Kryesinë e re të PD, çfarë vendimi u mor pas vdekjes së Nishanit - Gazeta Express
string(115) "rezultati-zyrtar-ja-sa-vota-kane-marre-fituesit-per-kryesine-e-re-te-pd-cfare-vendimi-u-mor-pas-vdekjes-se-nishanit"

Rezultati zyrtar, ja sa vota kanë marrë fituesit për Kryesinë e re të PD, çfarë vendimi u mor pas vdekjes së Nishanit

Shqiperi

Gazeta Express

28/05/2022 20:24

Në procesin e votimit morën pjesë 227 anëtarë të Këshillit Kombëtar, për 20 emrat e Kryesisë së re të PD.

Emrat më të votuar në Kryesinë e re janë Belind Këlliçi nga burrat me 192 vota, ndërsa nga gratë më e mbështetura është Fatbardha Kadiu me 141 vota.

Lexo Edhe:

Belind Këlliçi mori 192 vota, i ndjekur nga Flamur Noka me 166 vota dhe Oerd Bylykbashi me 148 vota.

77096a3d E6e0 4de9 8735 A38400b18ab5

Ndërkohë votat për ish Presidentin Bujar Nishani nuk u numëruan pas lajmit për ndarjen e tij nga jeta.