Revoltë në burgun italian, të dënuar të armatosur plagosin dy policë - Gazeta Express
string(67) "revolte-ne-burgun-italian-te-denuar-te-armatosur-plagosin-dy-police"

Revoltë në burgun italian, të dënuar të armatosur plagosin dy policë

Lajme

Gazeta Express

19/05/2024 14:59

Një revoltë e disa të burgosurve u raportua në institutin e vuajtjes së dënimit në Benevento ditën e dielë nga sindikata autonome e policisë së burgjeve Sappe.

Autoritetet deklarojnë se është krijuar një situatë e rëndë, me një seksion burgu të shkatërruar dhe dy policë të plagosur nga të burgosur të armatosur.

Lexo Edhe:

Sekretare e sindikatës shpjegon se të burgosurit në katin e katërt të burgut, për arsye të parëndësishme, shkatërruan ambientet, kompjuterët, xhamat dhe gjithçka gjetën, duke marrë peng disa roje. /A2CNN