Reshjet në Prishtinë: Gjatë ditës së sotme u akumuluan 14 mm shi - Gazeta Express

Reshjet në Prishtinë: Gjatë ditës së sotme u akumuluan 14 mm shi

Lajme

Gazeta Express

29/09/2020 22:13

Pasditen e sotme dhe në mbrëmje në Prishtinë pati rrebeshe shiu.

Pasdite të reshurat herë-herë ishin me intensitet më të lartë dhe u shoqëruan edhe me rrufe.

Gjatë ditës së sotme u akumuluan gjithsej 14 milimetra shi, bën të ditur Prishtina Weather.

Sipas PW, kjo solli totalin për këtë muaj në rreth 40 milimetra, shumë afër vlerave mesatare për muajin shtator.