Reshje të shiut dhe të borës gjatë ditës së sotme - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

14/02/2020 9:59

Reshje të shiut dhe të borës gjatë ditës së sotme

Ballina

Gazeta Express

14/02/2020 9:59

Moti gjatë ditës së sotme pritet të jetë me reshje të shiut ndërsa në vendet malore pritet të jetë me reshje të borës, posaçërisht gjatë pasdites.

Temperaturat gjatë ditës pritet të jetë nga një deri nëntë gradë celsius.Në orët e mbrëmjes reshjet e shiut do të kalojnë në borë edhe në disa vende më të larta.

Gjatë natës së ditës së premte dhe gjatë ditës së shtunë do të fryjë erë në drejtim verior ndërsa nga dita e diel pritet të rriten temperaturat./V.Leka/