Reshje shiu dhe stuhi në gjithë vendin, ARRSH tregon gjendjen në akset kombëtare - Gazeta Express

Shqiperi

Gazeta Express

06/12/2021 9:39

Me i fundit

Reshje shiu dhe stuhi në gjithë vendin, ARRSH tregon gjendjen në akset kombëtare

Shqiperi

Gazeta Express

06/12/2021 9:39

Gjatë natës së mbrëmshme dhe mëngjesit të sotëm vendi ynë është përfshirë nga reshjet e dendura shiu. Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar se deri më tani nuk ka asnjë aks të bllokuar për qarkullimin e automjeteve si pasojë e motit të keq. Në një njoftim për mediat bën me dije se kontraktorët kanë bërë pastrimin nga rënia e gurëve apo inerteve në trup të rrugës dhe janë në terren.

“Gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit ka pasur reshje me intensitet mesatar, por pa penguar qarukullimin në akset nacionale. Kontraktorët kanë bërë pastrimin nga rënia e gurëve apo inerteve në trup të rrugës dhe janë në terren gati për çdo situatë”, njoftton policia.

Lexo Edhe:

Gjithashtu, ARRSH iu bën apel drejtuesve të mjetëve për kujdes si dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore.