RENA ndërhyn për të neutralizuar Lefter Zhidron, shpërthen dera, nisin të shtënat! - Gazeta Express

Shqiperi

Gazeta Express

24/09/2020 17:58

RENA ndërhyn për të neutralizuar Lefter Zhidron, shpërthen dera, nisin të shtënat!

Shqiperi

Gazeta Express

24/09/2020 17:58

Pas 5 orësh rezistencë dhe disa orësh në negociata, forcat speciale RENEA kanë vendosur të ndërhyjnë për të neutralizuar 71 vjeçarin Lefter Zhidro.

Në zonën e rrethuar nga policia është dëgjuar fillimisht një shpërthim me i derës së banesës së Zhidros. Më tutje një sërë të shtënash dhe shpërthimesh janë dëgjuar dhe vijojnë të dëgjohen bombat që hedh policia. Mësohet se Zhidro ka qëlluar në drejtim të RENEA-s.

Lajmi në përditësim.