Rekrutonin vajzat e reja dhe i shfrytëzonin për prostitucion, arrestohet shqiptari dhe bashkëpunëtorja - Gazeta Express
string(101) "rekrutonin-vajzat-e-reja-dhe-i-shfrytezonin-per-prostitucion-arrestohet-shqiptari-dhe-bashkepunetorja"

Rekrutonin vajzat e reja dhe i shfrytëzonin për prostitucion, arrestohet shqiptari dhe bashkëpunëtorja

Shqiperi

Gazeta Express

27/05/2023 22:49

Një shqiptar 33 vjeç është arrestuar nga policia së bashku me një shtetase nga Moldavia 35-vjeç, pasi akuzohen për shfrytëzim prostitucioni.

Bëhet e ditur se të dy autorët banues në provincën e Caserta-s rekrutonin vajzat e reja nga Moldavia , i dërgoni në Itali dhe më pas i detyronin të prostituonin.

Lexo Edhe:

Hetimi nisi pas denoncimeve të bëra nga disa prej vajzave që kishin arritur t’u shpëtonin autorëve.

Fillimisht atyre u propozoheshin vende punë në Itali, por në momentin që mbërrinin në destinacionin, përballeshin me të vërtetën e hidhur.

/Gazeta Express