Rekord i ditëve të fundit i rasteve me Covid-19 në Kosovë, del raporti - Gazeta Express
string(59) "rekord-i-rasteve-me-covid-19-ne-kosove-del-raporti-i-fundit"

Lajme

Gazeta Express

06/07/2022 12:06

Rekord i ditëve të fundit i rasteve me Covid-19 në Kosovë, del raporti

Lajme

Gazeta Express

06/07/2022 12:06

Ditëve të fundit në Kosovë është shënuar rritje e rasteve me Covid-19. Në 24 orët e fundit bëhet e ditur për 341 raste të reja, raporton Express.

Këto raste janë regjistruar nga 1.165 testime të bëra.

Lexo Edhe:

Numri i rasteve aktive ka shkuar në 1.521.

Njoftimi i plotë i MSH-së:

Si pasojë e rritjes së rasteve pozitive me koronavirus, IKSHPK apleon qytetarët për bartjen e maskave në ambiente të mbyllura dhe vaksinim. /Express