Reali nuk gabon, e lë prapa 4 pikë sërish Barcelonën - Gazeta Express

Reali nuk gabon, e lë prapa 4 pikë sërish Barcelonën

Gazeta Express

10/07/2020 23:57

Tri pikë të tjera, Reali është edhe më afër titullit në La Liga.

Real Madridi i Zinedine Zidane ka marrë pikët e plota në Alfredo Di Stefano, duke e mposhtur 2-0 Deportivo Alavesin.

Karim Benzema dhe Marco Asensio shënuan për Los Blancos, të cilëve nuk iu rrezikua asnjëherë fitorja.

Tani Reali ka shkuar në kuotën e 80 pikëve, 4 më shumë se Barcelona, kur kanë mbetur edhe tri ndeshje për t’u zhvilluar deri në fund të sezonit. /Gazeta Express/