Real Madridit i rikthen nga lëndimi 4 futbollistë, për ndeshjen e sotme kundër Sociedadit - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

01/03/2021 10:26

Real Madridit i rikthen nga lëndimi 4 futbollistë, për ndeshjen e sotme kundër Sociedadit

Futboll

Gazeta Express

01/03/2021 10:26

Real Madridit i janë kthyer katër futbollistë nga lëndimet, në kohë për ndeshjen e sotme kundër Real Sociedadit në La Liga.

Pasi u detyrua të fitojë lojtarë të rinj për disa javë, trajneri Zinedine Zidane do t’i ketë disa lojtarë seniorë në dispozicion përsëri, transmeton Gazeta Express.

Marcelo, Fede Valverde, Alvaro Odriozola dhe Rodrygo janë rikthyer në skuadër pas rikurperimit nga lëndimet.

Por Zidane është detyruar t’i ftojë përsëri disa lojtarët e rinj, si Diego Altube, Victor Chust, Sergio Arribas dhe Hugo Duro.

Kjo për shkak se ende mungojnë Sergio Ramos, Eder Militao, Karim Benzema dhe Eden Hazard.

Të ftuarit e Zidane për ndeshjen kundër Real Sociedadit:

Portierë: Thibaut Courtois, Andriy Lunin and Diego Altube.

Mbrojtës: Alvaro Odriozola, Nacho, Raphael Varane, Ferland Mendy, Marcelo and Victor Chust.

Mesfushorë: Casemiro, Toni Kroos, Luka Modric, Isco, Fede Valverde and Sergio Arribas.

Sulmues: Lucas Vazquez, Marco Asensio, Vinicius, Mariano, Rodrygo and Hugo Duro.