Real Madridi syno ta ruajë kreun e La Ligës përballë Sevillës, formacionet - Gazeta Express
string(73) "real-madridi-syno-ta-ruaje-kreun-e-la-liges-perballe-sevilles-formacionet"

Futboll

Gazeta Express

28/11/2021 20:14

Real Madridi syno ta ruajë kreun e La Ligës përballë Sevillës, formacionet

Futboll

Gazeta Express

28/11/2021 20:14

Real Madridi do të kërkojë ta ruajë kreun e tabelës në La Liga dhe të shkëputet ndaj njërit prej rivalëve, kur të përballet me Sevillën sonte në kryeqytetin spanjoll.

Takimi derbi i javës së 15-të në La Ligës mes Real Madridit dhe Sevillës zhvillohet në Santiago Bernabeu në orën 21:00, raporton Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Skuadra e Carlo Ancelottit është në formë të shkëlqyer në ligë, pasi i ka fituar katër prej pesë ndeshjeve të fundit dhe është mposhtur vetëm një herë deri tani.

Edhe Sevilla e ka vetëm një disfatë këtë sezon në ligë, megjithatë ka barazuar në dy prej pesë ndeshjeve të fundit.

Reali është lider me 30 pikë nga 12 ndeshje, një më shumë se kampioni në fuqi Atletico Madridi që ka 14 ndeshje të luajtura dhe një më shumë se Real Sociedadi që ka dy ndeshje më shumë të zhvilluara.

Sevilla është e katërta me 28 pikë nga 13 ndeshje.

Formacionet zyrtare:

Real Madrid:

Sevilla: