Real Madrid vs Shakhtar Donetsk - formacionet zyrtare - Gazeta Express

Gazeta Express

21/10/2020 17:51

Real Madrid vs Shakhtar Donetsk – formacionet zyrtare

Gazeta Express

21/10/2020 17:51

Real Madridi e nis sonte aventurën e tyre në Ligën e Kampionëve kundër skuadrës së Ukrainës, Shakhtar Donetsk

Edhe kjo ndeshje pritet që të zhvillohet në stadiumin “Alfredo di Stefano” dhe jo në Bernabeu i cili është në rinovim.

Reali sonte ka startuar me një formacion më ndryshe kundër Shakhtarit duke pushuar disa nga lojtarët e saj kryesor.

Në sulm ka startuar Asensio, Jovic dhe Rodrygo kurse Benzema ka pushuar për ndeshjen e sotme. /GazetaExpress/

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Shakhtar Donetsk