Reagon skuadra e Granadas, pasi Myrto Uzunin nuk u ftuar për Evropian - Gazeta Express
string(68) "reagon-skuadra-e-granadas-pasi-myrto-uzunin-nuk-u-ftuar-per-evropian"

Futboll

Gazeta Express

27/05/2024 21:46

Reagon skuadra e Granadas, pasi Myrto Uzunin nuk u ftuar për Evropian

Futboll

Gazeta Express

27/05/2024 21:46

Përzgjedhësi i Kombëtares së Shqipërisë, Sylvinho ka publikuar listën e gjerë të futbollistëve të ftuar për kampionatin Evropian që këtë verë mbahet në Gjermani.

Pjesë e kësaj liste nuk janë disa futbollistët, ndër ta edhe Myrto Uzuni.

Lexo Edhe:

Mungesa e tij në këtë listë, ka bërë bujë të madhe, pasi ka qenë për një kohë të gjatë pjesë e Kombëtares si dhe ja pasur sezon të mirë me ekipin e Granadas.

Me ekipin spanjoll, Uzuni ka shënuar 11 gola këtë edicion në La Liga.

E pikërisht, Granada ka reaguar me mosftesën e futbollistit të tyre, duke i ofruar mbështjetje nëpërmjet një postimi me një fotografi ku shkruhej:  “Gjithmonë për Myrton”.

Shqipëria do të jetë në grupi B, së bashku me Spanjën, Italinë dhe Kroacinë./Gazeta Express/