Reagon Osimhen: S’lejoj askënd të prishë marrëdhënien time me tifozët e Napolit - Gazeta Express
string(77) "reagon-osimhen-slejoj-askend-te-prishe-marredhenien-time-me-tifozet-e-napolit"

Reagon Osimhen: S’lejoj askënd të prishë marrëdhënien time me tifozët e Napolit

Futboll

Gazeta Express

01/10/2023 20:36

Sulmuesi nigerian i Napolit, Victor Osimhen, ka reaguar këtë të diel për të shuar një herë e përgjithmonë polemikat e shkaktuara pas humbjes së një 11-metërshi në barazimin 0-0 me Bolognan.

Marrëdhënia me tifozët, siç dëshmuan ndeshjet e fundit, nuk u prek, megjithatë ka ende nga ata që vënë në pikëpyetje angazhimin e sulmuesit ndaj klubit italian, që refuzoi oferta të çmendura sidomos nga Arabia Saudite.

Lexo Edhe:

Këtë të diel, Osimhen e shprehu me shumë forcë dashurinë e tij për Napolin, klubin dhe njerëzit e qytetit nëpërmjet një mesazhi që u drejtohet të gjithë tifozëve napolitanë.

“Ardhja në qytetin e Napolit në vitin 2020 ishte një vendim i mrekullueshëm për mua. Populli i Napolit më ka treguar shumë dashuri dhe dashamirësi dhe nuk do të lejoj askënd të hyjë mes nesh”, nis postimi i Osimhen.

“Pasioni i popullit të Napolit ushqen dëshirën time për të luajtur gjithmonë me zemër dhe shpirt dhe dashuria për klubin është e palëkundur.

Akuzat kundër tifozëve të Napolit janë të rreme. Kam shumë miq që janë napolitanë, që janë bërë pjesë e familjes sime dhe e përditshmërisë sime.

Falënderoj nigerianët dhe të gjithë që bënë zërin e tyre të dëgjohet për të më mbështetur dhe për të arritur tek unë”, shkruhet më tej në reagim.