Rasti i parë në Shqipëri, foshnja del pozitive me covid19, shtrohet në spital - Gazeta Express

Shqiperi

Gazeta Express

02/07/2020 19:16

Rasti i parë në Shqipëri, foshnja del pozitive me covid19, shtrohet në spital

Shqiperi

Gazeta Express

02/07/2020 19:16

Ditën e sotme raportohet se një foshnjë rreth një muajsh e gjysmë ka rezultuar pozitiv me koronavirus në Shqipëri.

Dyshohet se fëmija eshte infektuar nga e ëma, nderkohë që përgjigja e tamponit ka dalë pozitive.

Ky është rasti i parë në Shqipëri që kemi një foshnjë të shtruar në spital për shkak të koronavirusit.

Sipas kanaleve informative foshnja ndodhet tek pavioni Covid në Pediatri. Derisa gjendja e tij të stabilizohet dhe t’i bjerë temperatura ai do të qëndrojë aty.