Raporti i fundit: Edhe 239 raste të reja me COVID-19 në Kosovë - Gazeta Express
string(61) "raporti-i-fundit-edhe-239-raste-te-reja-me-covid-19-ne-kosove"

Gazeta Express

28/07/2020 15:04

Raporti i fundit: Edhe 239 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Gazeta Express

28/07/2020 15:04

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shënuar edhe 239 raste me COVID-19. Kështu ka bërë me dije Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik. Ndërkohë sipas IKSHPK-së, në vend janë shënuar edhe 7 viktima të reja, shkruan Express.

Rastet pozitive vijnë nga: komuna Prishtinë 82 raste, komuna Mitrovicë 27 raste, komuna Ferizaj 24 raste, komuna Drenas 17 raste, komuna Fushë Kosovë 16 raste, komuna Podujevë 14 raste, komuna Gjilan 11 raste, komuna Lipjan 8 raste, komuna Vushtrri 5 raste, komuna Pejë 5 raste, komuna Shtime 4 raste, komuna Prizren 4 raste, komuna Kamenicë 4 raste, komuna Obiliq 4 raste, komuna Deçan 2 raste, komuna Istog 2 raste, komuna Malishevë 2 raste, komuna Suharekë 2 raste, komuna Viti 2 raste dhe me nga 1 rast komunat: Dragash, Rahovec, Skenderaj dhe Kaçanik.

Lexo Edhe: