Rama vizitë në Turqi, takohet me Erdogan! Çfarë i bëri bashkë - Gazeta Express
string(59) "rama-vizite-ne-turqi-takohet-me-erdogan-cfare-i-beri-bashke"

Rama vizitë në Turqi, takohet me Erdogan! Çfarë i bëri bashkë

Shqiperi

Gazeta Express

09/12/2022 10:41

Kryeministri Edi Rama ndodhet për një vizitë në Turqi ku ka marrë pjesë në TRT World Forum, një platformë që mbledh çdo vit në Stamboll politikëbërës e vendimmarrës të lartë.

Fotot nga takimi dhe forumi i ka ndarë në rrjete sociale vetë kryeministri Rama. Në foto Rama shfaqet pranë presidentit turk Erdogan, teksa shkruan se ky forum është një platformë e njohur për cilësinë e debatave mbi axhendat globale dhe rajonale.

Lexo Edhe:

“Në TRT World Forum, një platformë e njohur për cilësinë e debateve mbi axhendat globale dhe rajonale, e cila mbledh çdo vit në Stamboll politikëbërës e vendimmarrës të lartë”, shkruan Rama.

/Gazeta Express