Rama uron 28 Nëntorin nga Londra: Prishtinën do ta transformojë në kryeqytet unik në botë - Gazeta Express

Rama uron 28 Nëntorin nga Londra: Prishtinën do ta transformojë në kryeqytet unik në botë

Lajme

Gazeta Express

28/11/2021 23:44

Kryetari i ri i Prishtinës, Përparim Rama ka uruar shqiptarët në Londër festën e 28 Nëntorit.

Në atë urim ai theksoi se do ta transformoj Prishtinën në kryeqytet unik në botë.

Lexo Edhe:

Ai bëri të ditur se ndodhet në Londër për shkurt, sepse është zgjedhur kryetar i Prishtinës.

“Jam zgjedhur me një program për ta transformuar Prishtinën për ta bërë kryeqytet unik në botë, do të punoj për Prishtinën, për të gjithë. Duke ju uruar më të mirat për ju dhe për Kombin, pres nga ju të punoni për vet, familjen dhe ta ruani identitetin dhe kulturën por edhe të integroheni në shoqërinë dhe shtetin Britanik që vendit tonë i’u gjend në kohët më të vështira në luftë e në paqe”, ka thënë Rama.