"Rama u bë rreckë me maskat prej rrecke në menaxhimin e pandemisë" Vasili: Do të mbajë përgjegjësi - Gazeta Express

Gazeta Express

23/10/2020 21:35

“Rama u bë rreckë me maskat prej rrecke në menaxhimin e pandemisë” Vasili: Do të mbajë përgjegjësi

Gazeta Express

23/10/2020 21:35

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili, ka akuzuar Edi Ramën se ka dështuar me menaxhimin e pandemisë, duke ju referuar shifrave rekord të rasteve të reja me Covid.

Vasili shkruan se “Rama u be rrecke me menaxhimin me copa rrecke dhe ka futur shendetin e qytetareve ne qorrsokak dhe se do të mbajë përgjegjësi penale”.

Postimi i nënkryetarit të LSI-së Petrit Vasili:

Rama thjesht nje llafazan i kapur dhe i paafte!

Rama u be rreckë me maskat prej rrecke ne menaxhimin e Pandemise!!

Sot 306 raste te reja me Covid, numri absolutisht me i larte qe nga fillimi i pandemise.

Rritja qe nga fillimi i detyrimit te maskave ne date 15 tetor eshte 50.7%.

Rritja krahasuar me pikun prej 27 raste ne prill kur u be mbyllja totale eshte 1130%.

Maskat absolutisht zero vlere pa masat e tjera.

Gjobat idiote vazhdojne.

Para’ per pandemine nuk ka, ndersa para’ per te vjedhur incineratoret dhe per koncesione ka.

Rama u be rrecke me menaxhimin me copa rrecke dhe ka futur shendetin e qytetareve ne qorrsokak.

Kjo eshte pergjegjesi shume e rende penale.

SPAK po behet bashkefajtor.

Edhe qytetari me i fundit e ka shume te qarte qe Rama eshte thjesht nje llafazan i paafte.