Rama publikon draft propozimin për masterplanin e fshatit olimpik në Prishtinë - Gazeta Express
string(78) "rama-publikon-draft-propozimin-per-masterplanin-e-fshatit-olimpik-ne-prishtine"

Rama publikon draft propozimin për masterplanin e fshatit olimpik në Prishtinë

Sport

Gazeta Express

20/12/2023 15:44

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka publikuar draft propozimin për masterplanin e fshatit olimpik në Prishtinë.

“Draft propozimi per Masterplanin e fshatit Olimpik ne Prishtinë”, ka shkruar ai.

Lexo Edhe:

Mund të jetë një imazh i harta dhe planimetri e katit

Kosova do të jetë nikoqire e Lojërave Mesdhetare në vitin 2030. Vendimi është marrë nga Asambleja e Përgjithshme e Komitetit Ndërkombëtar të Lojërave Mesdhetare (ICMG) në një takim të mbajtur në Heraklion të Greqisë.