Rama: Nesër ‘D Day’ për ne, shpresojmë të gjejmë solidaritet nga donatorët - Gazeta Express

Rama: Nesër ‘D Day’ për ne, shpresojmë të gjejmë solidaritet nga donatorët

Ballina

Gazeta Express

16/02/2020 20:46

Kryeministri Rama është shprehur se e pret me interes të lartë Konferencën e Donatorëve për rindërtimin pas tërmetit.

Në një prononcim për median përpara tryezës së përbashkët mes BE-së dhe krerëve të Ballkanit Perëndimor, Rama e cilësoi të hënën si “D day” (Dita e Madhe) për Shqipërinë dhe qeverinë.

Lexo edhe: Konferenca e donatorëve, Ahmetaj: Shpresojmë 350 mln euro, ndryshe do jetë e vështirë

EXPRESS