Rama braktis Shqipërinë, por nga zyra sulmon sërish mediat: Sa më pak televizor, hiç portale - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

03/12/2019 13:12

Rama braktis Shqipërinë, por nga zyra sulmon sërish mediat: Sa më pak televizor, hiç portale

Ballina

Gazeta Express

03/12/2019 13:12

Gjatë ditës së sotme kryeministri Edi Rama u nis për në Samitin e NATO-s, në Londër.

Por “merakun” e fundit para largimit nga Shqipëria e kishte me mediat, duke hedhur sërish sulme.

“Nesër pasdite do të nisem për Tiranë, por me një ndalesë, pasi do jem në një intervistë në “Porta-Porta”, në Romë. Pastaj do kthehem në Tiranë, ku do jem në mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë. Samitin e NATO-s do ta shfrytëzoj me sa të mundem për të folur për ju. Asnjë merak për këto 24 orë, sepse do jemi në komunikim dhe në terren gjithçka do të vazhdojë po njëlloj, sipas planit.

Hotelet do presin qytetarët që lëvizin nga zonat urbane, ndërsa ata që nuk lëvizin dot nga toka, do vijojmë t’i pajisim me çadra. Ne nuk kemi ndërmend të flemë gjumë pa mbuluar me strehë nevojtarin e fundit dhe pa përfunduar për të gjithë programin e rindërtimit, në një banesë më të mirë se ajo që kishit. Ju lutem, sa më pak televizor, hiç portale. Siç thotë një shprehje popullore “Lavdia më e madhe nuk është të mos rrëzohesh asnjëherë, por të ringrihesh pasi rrëzohesh”. Shqipëria e plagosur kaq keq do ringrihet më fort”, tha Rama.