Rama: 1 mln e 700 mijë qytetarë të vaksinuar kundër Covid, mbroni shëndetin - Gazeta Express

Rama: 1 mln e 700 mijë qytetarë të vaksinuar kundër Covid, mbroni shëndetin

Shqiperi

Gazeta Express

26/09/2021 15:12

Në vendin tonë deri më tani janë vaksinuar me dozën e parë 1 700 000 qytetarë kundër Covid. Lajmin e ka bërë me dije kryeministri Edi Rama.

Rama u bën apel qytetarëve të marrin vaksinën për të mbrojtur shëndetin e tyre.

Lexo Edhe:

“Vaksinohu sot, mbro shëndetin. Vaksinat shpëtojnë jetë. 1 700 000 vaksinime kundër COVID”, shkruan Rama.

Në Shqipëri prej datës 1 shtator vijon muaji i hapur i vaksinimit për qytetarët mbi 18-vjeç.

Autoritetet kanë vendosur vaksinë me detyrim për ekipet mjekësore, stafet e arsimtarëve dhe studentët. Kjo masë pritet të hyjë në fuqi në fund të këtij muaji.