Rahoveci ankohet në referim, kërkon analizë të thellë nga Federata e nga Prokuroria e shtetit - Gazeta Express
string(92) "rahoveci-ankohet-ne-referim-kerkon-analize-te-thelle-nga-federata-e-nga-prokuroria-e-shtetit"

Futboll

Gazeta Express

26/02/2024 9:12

Rahoveci ankohet në referim, kërkon analizë të thellë nga Federata e nga Prokuroria e shtetit

Futboll

Gazeta Express

26/02/2024 9:12

Klubi i futbollit Rahoveci 1939 ka dalë me një reagim për ndeshjen e fundjavës ndaj Suharekës.

Klubi nga Liga e Parë e Kosovës është ankuar në referim, duke insistuar se gjyqtarët e shkelën protokollin, derisa ka kërkuar reagim dhe analizë të thellë nga Federata e Futbollit të Kosovës, por edhe nga Prokuroria e shtetit, shkruan “Gazeta Express”.

Lexo Edhe:

Rahoveci, i cili humbi me rezultat 0:2, i përmendi disa parregullsi që, sipas tij, ndodhën në ndeshjen me Suharekën, përfshirë këtu edhe një “penallti fantazmë”, kartoni i kuq dhe “kursimi” i kundërshtarëve nga kartonët.

Më poshtë mund ta lexoni postimin e KF Rahoveci 1931 në faqen e tij zyrtare në Facebook. /Gazeta Express/