Rafael Nadal kalon në gjysmëfinale të Wimbledonit - Gazeta Express
string(49) "rafael-nadal-kalon-ne-gjysmefinale-te-wimbledonit"

Sport

Gazeta Express

06/07/2022 21:44

Rafael Nadal kalon në gjysmëfinale të Wimbledonit

Sport

Gazeta Express

06/07/2022 21:44

Rafael Nadal është kualifikuar për në gjysmëfinale të Wimbledonit, pasi sonte eliminoi Tylor Fritzin në çerekfinale.

Pavarësisht se spanjolli në këtë ndeshje u përball me një lëndim, kjo nuk e pengoi për t’u rikthyer dhe për të fituar me përmbysje.

Lexo Edhe:

36-vjeçari fitoi kundër Fritzit me rezultatin 3:2 në sete – (3:6, 7:5, 3:6, 7:5, 7:6), shkruan Gazeta Express.

Në gjysmëfinale, 36-vjeçari do të takohet me Nick Kyrgios, i cili më herët ka eliminuar Cristian Garinin.

Çifti tjetër gjysmëfinal është Novak Djokovic – Cameron Norrie. /Gazeta Express/