Ra për disa minuta, rikthehet WhatsApp - Gazeta Express
string(37) "ra-per-disa-minuta-rikthehet-whatsapp"

Ra për disa minuta, rikthehet WhatsApp

AutoTech

Gazeta Express

20/07/2023 1:10

WhatsApp aplikacioni më i përdorur për komunikimin në botë, nuk funksionoi për rreth 30 minuta mbrëmjen e sotme.

Nga ora 22:30 ka qenë e pamundur të dërgoje dhe merrje mesazhe nga ky aplikacion.

Lexo Edhe:

Whatsappdown u bë një ndër hashtaget kryesore në Twitter në momentet që nuk funksionoi aplikacioni.

WhatsApp nuk ka funksionuar në të gjithë botën si SHBA, Amerikën Latine, Evropën dhe Afrikën. Kjo nuk është hera që aplikacioni më i njohur në botë pëson rënie.

Kujtojmë se më shumë se dy miliardë njerëz në mbarë botën përdorin aplikacionin. /abcnews.al