Qytetet shqiptare ku krimi ka shtrirë "tentakulat" - Gazeta Express

Qytetet shqiptare ku krimi ka shtrirë “tentakulat”

Gazeta Express

22/05/2020 23:25

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka folur për qytetet më të prekura nga krimi në Shqipëri.

I ftuar në emisionin “Java”, ministri Lleshaj u shpreh se qytetet më problematike ishin ato që qarkullonin më shumë para.

Më tej, ministri këshilloi dy gazetarët Lorenc Vangjelin dhe Preç Zogajn që t’i kushtojnë hapësirë televizive flamingove dhe jo ‘skifterëve’ të krimit.

“Krijohet situata edhe nga mediat, se jashtë nuk ke lajm ti që është bërë një vrasje në Los Angelos.

Kush janë zonat më të rrezikshme? Bëni një emision për flamingot në Karavasta sesa për skifterët e këtij katundi. Zonat më problematike janë ato më shumë para, Tirana, Durrësi, Fieri, Shkodra,”-tha Lleshaj.