“Qytetet në film” në Kino Lumbardhi - Gazeta Express
string(33) "qytetet-ne-film-ne-kino-lumbardhi"

Arte

Gazeta Express

02/04/2024 15:12

“Qytetet në film” në Kino Lumbardhi

Arte

Gazeta Express

02/04/2024 15:12

Nesër prej orës 20:30 Kino Lumbardhi fillon shfaqjet e programit të muajit prill “Qytetet në film”.

Ky portretizim mbresëlënës i Nju Jorkut të viteve 1970 ofron një reflektim të thellë mbi vetminë urbane dhe thyerjet brenda marrëdhënieve personale dhe familjare.

Lexo Edhe:

I prodhuar në vitin 1976, filmi ka kohëzgjatje prej 85 minutash.