Qeveria ndan mjete financiare për Istogun dhe Pejën - Gazeta Express
string(51) "qeveria-ndan-mjete-financiare-per-istogun-dhe-pejen"

Qeveria ndan mjete financiare për Istogun dhe Pejën

Gazeta Express

12/02/2020 10:29

Qeveria e Kosovës ka miratuar vendimin për ndarjen e mjeteve financiare nga fatkeqësia natyrore në Komunën e Pejës dhe Istogut, raporton Gazeta Express

Kjo me kërkesë të ministres së Arsimit, Hykmete Bajrami.

Lexo Edhe:

Bajrami tha në mbledhje të Qeverisë se në Komunën e Pejës janë dëmtuar 8 objekte arsimore, ndërsa në Istog 12 objekte.

Dëmet e shkaktuara, sipas Bajramit, për Komunën e Pejës janë 295 mijë euro ndërsa për Istogun 136 mijë euro. /Express/