Qeveria e shkarkon Betim Reçicën, caktohet Sekretari i ri i Ministrisë së Infrastrukturës - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

19/02/2020 16:40

Qeveria e shkarkon Betim Reçicën, caktohet Sekretari i ri i Ministrisë së Infrastrukturës

Lajme

Gazeta Express

19/02/2020 16:40

Në Mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës po bëhen zëvendësimet të sekretarëve të disa ministrive.

Është larguar nga pozita e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Infrastrukturës, Betim Reçica, raporton Gazeta Express.

Ministri i Infrastruktutës, Lumir Abdixhiku, ka propozuar Izedin Bytyqin për sekretar të Përgjithshëm të MI’së.

Qeveria vendosi që Bytyqi, i cili ka qenë sekretar i Përgjithshëm i Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale, të bëhet sekretar në Ministrinë e Infrastrukturës. /Express/