Qeveria çon mesazhe në telefon: Raportojeni dhunën në familje - Gazeta Express
string(60) "qeveria-con-mesazhe-ne-telefon-raportojeni-dhunen-ne-familje"

Lajme

Gazeta Express

25/11/2022 11:36

Qeveria çon mesazhe në telefon: Raportojeni dhunën në familje

Lajme

Gazeta Express

25/11/2022 11:36

Njëzetepesë nëntori është Dita e Eleminimit të Dhunës në Baza Gjinore. Po në këtë ditë, vendi u trondit me një vrasje të një gruaje në Prishtinë.

Një burra 70-vjeçar ka vrarë gruan e tij 63 vjeçe sot në kryeqytet.

Lexo Edhe:

Qeveria, përkatësisht Ministria e Drejtësisë ka dërguar sot mesazhe, ku kërkon të raportohet dhuna.

“Dhuna në familje dhe në baza gjinore nuk duhet toleruar. Raportimi është hapi i parë drejt adresimit të këtij krimi. Raporto! 192”, thuhet në mesazhin e MD-së.