“Qeveri pa BDI-në”, flet Spasovski, Ademi pa qëndrim për mosmarrëveshjen - Gazeta Express

“Qeveri pa BDI-në”, flet Spasovski, Ademi pa qëndrim për mosmarrëveshjen

Ballina

Gazeta Express

14/02/2020 11:38

Kryeministri teknik, Oliver Spasovski duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve rreth deklaratës së Ljubço Nikollovskit i cili mbrëmë tha se në rast të obstruksioneve lidhur me ligjin e PP, në zgjedhje do të shkohet në dhjetorë, ai e deklaroi të njëjtën gjë.

“Ende jam i bindur, se do ta realizojmë atë për të cilën jemi marrë vesh. Sepse ajo është më e mira për vendin dhe qytetarët”, tha Spasovski.

Të njëjtën gjë e pyetëm edhe Arbër Ademin, por I njëjti tha se për këtë me qëndrim do të dalin nga BDI-ja.

Ndryshe, mbrëmë në emisionin, Click Plus, Sekretari gjeneral i LSDM Ljubço Nikollovski tha se në rast se ka obstruksione në Kuvend, atëherë LSDM do të krijojë shumicë të re dhe do të shkojë në zgjedhje të rregullta në dhjetor, e jo më 12 prill./GazetaExpress/

B.L