Purvis dhe Spicer largohen nga Peja - Gazeta Express
string(35) "purvis-dhe-spicer-largohen-nga-peja"

Purvis dhe Spicer largohen nga Peja

Sport

Gazeta Express

31/01/2023 23:20

KB Peja ka nisur me ndryshimet në skuadër pas formës së dobët në xhirot e fundit.

Drejtori sportiv, Arbër Elshani, ka njoftuar se klubi pejan ka ndërprerë bashkëpunimin me Rodney Purvisin dhe Khaliq Spicer, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Ai gjithashtu ka bërë të ditur se deri në javën tjetër mund të ketë edhe largime tjera.

Njoftimi i plotë nga Elshani:

“Te nderuar,

Klubi ka nderpre kontraten me Rodney Purvis dhe Khaliq Spicer. Deri ne javen tjeter mund te kete edhe largime te tjera. Fanela e KB Peja, peshon shume. Ky qytet(Peja), frymezon me basketboll dhe ne asnje menyre, kurre hic asnje individ nuk e lejojme me lujt me fanelen e klubit tone. KB Peja, per neve te gjithe eshte me shume se basketboll. Eshte nje jete e tere kushtuar ketij klubi. Lojtaret ne fjale i faleminderojme per kontributin, por ne kemi synime te qarta. Lojtaret qe do te vijne do te jene cilesor dhe ne do te jemi gati per kupen e Kosoves!”.

Peja renditet e treta në Superligë, me 33 pikë të grumbulluara pas 20 xhirove. /Gazeta Express/