Punon për kompaninë e njohur të veturave, kosovari tregon si u bë kryeinxhinier në Volvo - Gazeta Express
string(87) "punon-per-kompanine-e-njohur-te-veturave-kosovari-tregon-si-u-be-kryeinxhinier-ne-volvo"

Punon për kompaninë e njohur të veturave, kosovari tregon si u bë kryeinxhinier në Volvo

AutoTech

Gazeta Express

25/05/2022 10:52

Është vetëm 24 vjeç dhe ka arritur që të bëhet pjesë e një prej kompanive më të rëndësishme të makinave. Ndriqim Gojani jeton prej vitesh në Suedi. Ai tashmë punon në fabrikën e markës së njohur, “Volvo”.

Në një intervistë për “Abc-ja e mëngjesit”, ai tregoi se si u bë pjesë e kompanisë.

Lexo Edhe:

I riu nga Gjakova tregoi se kishte qenë vetë kompania që e kishte kontaktuar përmes LinkedIn. Ai është kryeinxhinier dhe bashkë me ekipin e tij drejton projekte të ndryshme inovative. “Kur isha 16 vjeç nisi pasioni për automobilat dhe për zhvillim produkti. Më kontaktuan nga faqja e LinkedIn.

Më kontaktuan ata se kishin dëgjuar për mua. Puna është më shumë është me zhvillimin e makinave. Kam punuar me zhvillimin e makinës, tani po punoj me airbag dhe me timonët.“, tregoi 24 vjeçari. Megjithatë, ai nuk i shpëtoi dhe pyetjes tipike. Sa e ka rrogën? Ai tregoi se rroga shkon mbi 3 mijë euro.

/abcnews.al