Morata shumë afër Barcelonës pasi Juve arriti marrëveshje me zëvendësuesin e spanjollit - Gazeta Express
string(76) "pune-e-kryer-vlahovic-i-juventusit-per-70-milione-euro-i-hapet-rruga-morates"

Morata shumë afër Barcelonës pasi Juve arriti marrëveshje me zëvendësuesin e spanjollit

Futboll

Gazeta Express

25/01/2022 15:15

Dushan Vlahovic në orët e ardhshme do të bëhet futbollist i Juventusit.

Sipas Sky të Italisë, Juve dhe Fiorentina kanë arritur marrëveshje për transferimin e lojtarit për 70 milionë euro plus bonuse.

Lexo Edhe:

Arsenali gjithashtu e deshi lojtarin, po preferoi qëndrimin në Serie A, aty ku është përshtatur dhe këtë sezon e ka gjetur 17 herë rrjetën.

Ai bëhet lojtari i katërt që kalon nga Fiorentina te Juve, pas Baggio, Bernardeschi dhe Chiesa.

Tifozët kanë reaguar menjëherë kundër sulmuesit, që janë shfaqur me pankarta fyese për futbollistin që do të fitojë 7 milionë euro neto në Torino. /Gazeta Express/