Publikohet video: Festa e Mike Tyson me Tupac, natën kur ky i fundit u vra - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

01/06/2020 10:37

Publikohet video: Festa e Mike Tyson me Tupac, natën kur ky i fundit u vra

Lajme

Gazeta Express

01/06/2020 10:37

Publikohet një video në rrjetet sociale ku shihet ish-boksieri amerikan Mike Tyson teksa festonte me repistin Tupac Shakur, pikërisht natën kur ishte vrarë ky i fundit.

Repisti legjendar amerikan ishte vrarë natën e 7 shtatorit të vitit 1996, pasi ishte larguar nga MGM Grand Garden Arena në Las Vegas, të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ky Tyson ishte përballur me Bruce Seldon.

Tyson kishte arritur ta mposhtte Seldonin që në rundin e parë të ndeshjes për ta fituar titullin e kampionit botëror të WBA, dhe më pas kishte festuar fitoren me Tupac.

Tyson dhe Tupac ishin shokë të ngushtë dhe së fundmi janë publikuar disa pamje që tregojnë për momentet prapaskenave që i kishte ndarë dyshja pas ndeshjes.

Më poshtë keni videon.