Publikohet video e Lajçak duke shkuar në zyrën e Kurtit - Gazeta Express
string(55) "publikohet-video-e-lajcak-duke-shkuar-ne-zyren-e-kurtit"

Lajme

Gazeta Express

06/12/2022 9:16

Publikohet video e Lajçak duke shkuar në zyrën e Kurtit

Lajme

Gazeta Express

06/12/2022 9:16

Emisari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak po qëndron në Kosovë, me ç’rast takimin e parë e ka nisur me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti.

Takimi po mbahet në Qeverinë e Kosovës e ku Emisari Special i BE-së erdhi në këmbë.

Lexo Edhe:

Gjatë takimeve në Kosovë Lajçak do të diskutojë për dialogun Kosovë-Serbi dhe rrugën përpara në negociatat për marrëveshje gjithëpërfshirëse të normalizimit të marrëdhënieve.

Takimi po zhvillohet i mbyllur për medie, të njëjtat janë lejuar të marrin pamje vetëm jashtë ndërtesës së Qeverisë.