Pse nuk duhet të flini me freskuesen ndezur - Gazeta Express
string(43) "pse-nuk-duhet-te-flini-me-freskuesen-ndezur"

Fun

Gazeta Express

30/07/2022 8:49

Pse nuk duhet të flini me freskuesen ndezur

Fun

Gazeta Express

30/07/2022 8:49

Shumë njerëz, gjatë ditëve të nxehta të verës, mbajnë një freskuese te dhoma e gjumit.

E kuptojmë që është vapë dhe zgjidhja e vetme mund të jetë kjo, por duhet ta bëni këtë, për dy arsye kryesore.

Lexo Edhe:

E para, mund të rrezikoni ftohjen

Ajri i freskueses, i vazhdueshëm, është arsyeja pse shumë njerëz ftohen në verë. Nuk është ajër i freskët, dhe sipas ekspertëve ju mund të flini më shpejt me një ajër të freskët, sesa me ajër të kondicionuar.

E dyta, nuk është e shëndetshme.

Astma, alergjitë, sytë e thatë, mund të përkeqësohen kur vendosni një freskuese në dhomën e gjumit. Dhe kjo nuk është e shëndetshme. Ju sugjerojmë t’i shmangi ju që vuani nga këto probleme shëndetësore, por edhe ju të tjerët, sepse sjell probleme në shëndet.