“Pse e tradhtova lidhjen time”, pesë njerëz “të pabesë” zbulojnë historitë e tyre - Gazeta Express
string(78) "pse-e-tradhtova-lidhjen-time-pese-njerez-te-pabese-zbulojne-historite-e-tyre-2"

Rozë

Gazeta Express

02/10/2022 7:47

“Pse e tradhtova lidhjen time”, pesë njerëz “të pabesë” zbulojnë historitë e tyre

Rozë

Gazeta Express

02/10/2022 7:47

Tradhtia konsiderohet shkatërruese për një marrëdhënie dhe zakonisht çon në ndarje. Edhe nëse pas kësaj nuk vjen fundi i lidhjes, ekuilibrat kanë ndryshuar patjetër dhe marrëdhënia tashmë po ecin në baza të reja.

Njerëzit mund të mendojnë për shumë gjëra për të justifikuar vendimin e tyre. Secili e bën për arsyet e veta. Yourtango.com bisedoi me njerëz që kanë qenë të pabesë në një lidhje dhe i prezantoi përgjigjet e tyre në një artikull.

Lexo Edhe:

Ata që morën pjesë shpjeguan se çfarë i çoi në këtë vendim, duke iu përgjigjur pyetjes: “Pse e tradhtuat lidhjen tuaj ?”.

“Kam tradhtuar sepse doja të provoja seksin e të njëjtit seks”

Tamara është 30 vjeçe dhe punon si psikologe. Deri në lidhjen e saj të mëparshme, e cila përfundoi për shkak të tradhtisë së saj, ajo nuk kishte tradhtuar kurrë më partnerin.

“Marrëdhënia ishte e mirë, por gjithmonë kam dashur të provoj seksin e të njëjtit seks. Ajo ishte e vetmja vajzë që ai e kishte tërhequr ndonjëherë seksualisht”.

Kur ajo i rrëfeu partnerit të saj atë që ndodhi nuk e priste reagimin e tij. Ai u nda menjëherë me të, ndërsa ajo priste që ai t’i kërkonte të provonte një treshe.

“Në fund të fundit, mendoj se ishte për më të mirën. Cili mashkull nuk mendon të bëjë një treshe?’

“Kam mashtruar për t’u hakmarrë.”

“Kjo ka ndodhur shumë kohë më parë, por mendoj se kam tradhtuar për t’u hakmarrë”, tha Antony, 34 vjeç, një analist financiar.

Në fillim të lidhjes së tij me gruan e tij, ai zbuloi se ajo kishte një qëndrim një natë në makinën e saj me dikë tjetër. Ai vendosi të “paguajë” lidhjen e tij me të njëjtën monedhë dhe bëri seks me kolegen e tij.

“Kam tradhtuar për të ndjerë epsh”

24-vjeçarja Andrea dëshiron të ndihet sikur po u fryn mendjen shumë meshkujve. “Më pëlqen të ndihem e kërkuar. Marrëdhënia ime në atë kohë nuk po shkonte shumë mirë, por nuk doja të hiqja dorë. I dashuri me të cilin isha në atë kohë donte një lidhje, por nuk më bëri kurrë komplimente. Në të kundërt, djali me të cilin tradhtova nuk donte një lidhje, por vazhdonte të më thoshte se sa shumë më pëlqente dhe sa e shkëlqyer isha. Po përpiqesha të kisha marrëdhënien perfekte, duke gjetur te dy persona atë që kërkoja”.

Më në fund, ajo u nda pa i treguar kurrë se çfarë kishte ndodhur.

“Kam tradhtuar sepse kjo është mënyra ime e jetës”

Daniel punon si përfaqësues ligjor dhe së fundmi u martua. Ai pranon se ka tradhtuar në çdo lidhje që ka pasur deri në moshën 29-vjeçare – për të cilën gruaja e tij nuk e di.

“Nuk e di pse e bëj. Gjithmonë ka ndodhur. Në fakt, një vajzë më kapi në një makinë me një tjetër. Betohem se më donte më shumë pas kësaj. Natyrisht është mirë të dish se je i pëlqyer, ndërsa tradhtia të jep një ndjenjë të një fuqie tjetër – për sa kohë që i mashtruari nuk e merr vesh . ”

“Kam trdhtuar për të gjetur një marrëdhënie më të mirë”

“Po kërkoja kontakte, kështu që tradhtova lidhjen time. Unë dhe partneri im ishim bashkë prej shumë kohësh dhe kishim ëndrra për martesë, fëmijë dhe një jetë së bashku. Por, faza e eksitimit dhe e butësisë na kishte kaluar prej kohësh dhe rutina po na lodhte. Sigurisht që kishim filluar të neglizhonim njëri-tjetrin dhe të bëheshim monoton. Kur një djalë i ri më tërhoqi vëmendjen dhe më bëri të ndihem sërish e gjallë, bëra seks me të. U ndjeva sikur isha sërish në qiellin e shtatë”, ka rrëfyer 22-vjeçarja Beth.

/abcnews.al/