PSD largon flamujt nga Qeveria, vendosin batanije në shtiza - Gazeta Express
string(58) "psd-largon-flamujt-nga-qeveria-vendosin-batanije-ne-shtize"

PSD largon flamujt nga Qeveria, vendosin batanije në shtiza

Lajme

Gazeta Express

24/12/2021 14:02

Partia Socialdemokrate ka larguar flamurin e Kosovës nga oborri i Qeverisë së Kosovës, duke e zëvendësuar me batanije, raporton Express

Aktivistët e PSD-së janë duke zhvilluar një aksion para Qeverisë së Kosovës, për shkak të krizës energjetike në vend dhe kthimit të reduktimeve me energji elektrike.

Lexo Edhe:

PSD ka larguar flamujt që gjenden në oborrin e Qeverisë së Kosovës, duke vendosur batanije në vend të tyre.

Zëdhënësja e PSD-së, Natyra Kuçi, ka deklaruar se batanijet janë vendosur në shenjë të dorëzimit të Qeverisë Kurti, ndaj krizës energjetike.

“Sikurse flamuri i bardhë i cili është simbol i dorëzimit, qebet që kemi vendosur janë simbol i dorëzimit të Qeverisë Kurti ndaj krizës së energjisë elektrike. Kemi një kryeministër i cili na udhëzon që mënyra për t’u mbrojtur nga i ftohti është qebja. Në anën tjetër kemi ministren e ekonomisë Artane Rizvanolli e cila fajin e hedh tek njerëzit të cilët po e përdorin rrymën për komoditet”, ka deklaruar Kuçi.

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ditë më parë ka deklaruar se kur është kthyer në shtëpi është ngrohur me batanije.