PS propozon anëtarët për Komisionin e Posaçëm për Dezinformimin - Gazeta Express
string(63) "ps-propozon-anetaret-per-komisionin-e-posacem-per-dezinformimin"

PS propozon anëtarët për Komisionin e Posaçëm për Dezinformimin

Shqiperi

Gazeta Express

22/04/2024 17:09

Partia Socialiste ka depozituar sot emrat e anëtarëve të propozuar nga mazhoranca për të qenë pjesë e Komisionit të Posaçëm të Dezinformimit.

Sipas njoftimit për mediet, Partia Socialiste ka zgjedhur si kryetar të komisionit deputetin Erion Braçe, ndërkohë antarë të komisionit nga radhët e mazhorancës do të jenë deputetët: Bledi Çuçi; Mimi Kodheli; Pandeli Majko; Enslemvera Zake dhe Etilda Gjonaj.

Lexo Edhe:

Komisioni i Posaçëm Parlamentar i propozuar nga PS për dezinformim do të mbikëqyrë të gjitha veprimet institucionale në luftën kundër ndikimit të huaj për të dëmtuar demokracinë në vend. Ky është thelbi i kërkesës së socialistëve drejtuar Kuvendit për komisionin i cili do të bëjë analizë për transparencën e financimeve në fushata zgjedhore.