Protesta ditën e samitit të BE në Tiranë, Berisha: Do respektohen rregullat e mikpritjes shqiptare - Gazeta Express
string(96) "protesta-diten-e-samitit-te-be-ne-tirane-berisha-do-respektohen-rregullat-e-mikpritjes-shqiptare"

Shqiperi

Gazeta Express

25/11/2022 12:28

Protesta ditën e samitit të BE në Tiranë, Berisha: Do respektohen rregullat e mikpritjes shqiptare

Shqiperi

Gazeta Express

25/11/2022 12:28

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha në një konferencë me gazetarët ka folur lidhur me protestën e 6 dhjetorit.

Berisha sqaroi se protesta ka si synim të paraqesë të vërtetat e shqiptarëve dhe pa dyshim do të marrë në konsideratë respektin dhe mikpritjen ndaj përfaqësuesve europianë.

Lexo Edhe:

“PD përcaktohet për një tubim që ka synim më madhor. Paraqitjen e të vërtetave të shqiptarëve, popullit opozitar në mënyrë dijnitoze, civile dhe ka në konsideratë të plotë respektin ndaj miqve që vijnën dhe rezpektimin rigoroz të rregullave të mikpritjes shqiptare. Të dalim atë ditë të protestojmë për të dëshmuar përkushtimin tonë historik ndaj vlerave tona europiane. Vlera të cilat në këto 8 vite kanë bjerrur, janë deformuar dhe deri diku zhdukur nga regjimi i “narko-Ramës” dhe shtetit të tij”, tha Berisha.

/Gazeta Express