Promovim: “Qyteti dhe letërsia: ese” nga Stefan Çapaliku - Gazeta Express
string(52) "promovim-qyteti-dhe-letersia-ese-nga-stefan-capaliku"

Promovim: “Qyteti dhe letërsia: ese” nga Stefan Çapaliku

Arte

Gazeta Express

13/02/2024 14:10

Shtëpia Botuese “Olymp” së fundi ka botuar librin më të ri të shkrimtarit të njohur nga Shqipëria, Stefan Çapalikut, të merkurën, me 14 shkurt nga ora 19:00 do të mbahet promovim në hapësirat e KultPlus.

“Qyteti dhe letërsia: ese” është libër që sjell rolin e hapësirës urbane për krijimin e letërsisë, duke vënë theksin në Letërsinë Shqipe dhe Qytetin Shqiptar.

Lexo Edhe:

Në këtë promovim do të merr pjesë edhe vet autori Stefan Çapaliku, ku për librin do të flasin edhe shkrimtari i njohur Ag Apolloni dhe drejtoresha e KultPlus, Ardianë Pajaziti.
Stefan Çapaliku është shkrimtar, studiues, dramaturg dhe artist shqiptar. Andaj për një takim sa më të afërt me autorin, ju ftojmë që të jeni më afër kësaj mbrëmje letrare.