Programi për muajin tetor/ Teatri ‘Dodona’ - Gazeta Express
string(39) "programi-per-muajin-tetor-teatri-dodona"

Arte

Gazeta Express

05/10/2022 14:31

Programi për muajin tetor/ Teatri ‘Dodona’

Arte

Gazeta Express

05/10/2022 14:31

Në Teatrin e kukullave ‘Dodona’ edhe këtë muaj do të ketë shfaqje për fëmijë, shfaqje prodhim të teatrit dhe në skenën e mbrëmjes shfaqje mysafire.

Në skenën e mbrëmjes janë shfaqjet “Top Girls”, Lucky Pierre: Sa shumë lamtumira”, dhe “Minatori i Husinit”.

Lexo Edhe:

“Lucky Pierre: Sa shumë lamtumira”, vjen si përformancë nga Dardan Zhegrova dhe Genc Elezaj në kuadër të ‘Manifesta 14’.

“Minatori i Husinit” në anën tjetër është një instalacion audio-vuziel, shfaqje mysafire , produksion i JU Muzeut të Bosnjës Lindore, Tuzëll dhe KRASS Kultur Crash  Festival Hamburg dhe Kampnagel Hamburg.

Programi i muajit tetor në Dodona, fillon me 8 tetor të shtunën, me teatrin për fëmijë dhe vazhdon të sjell shfaqje deri më 29 tetor po ashtu me teatrin e fëmijëve për ta mbyllur programin e këtij muaji.

/Gazeta Express