Programi për ditën e gjashtë në Festivalin e Teatrove në Ferizaj - Gazeta Express
string(64) "programi-per-diten-e-gjashte-ne-festivalin-e-teatrove-ne-ferizaj"

Arte

Gazeta Express

06/10/2022 12:34

Programi për ditën e gjashtë në Festivalin e Teatrove në Ferizaj

Arte

Gazeta Express

06/10/2022 12:34

Dita e gjashtë e Festivalit të Teatrove në qytetin e Ferizajt në Teatrin ‘Adriana’ fillon si çdo ditë tjetër në ora 14:00. Punëtoria “Forum teatri si kundërpërgjigje ndaj bullizmit” do të mbahet në Galerinë e Arteve.

Vazhdohet me shfaqje “Mjekimi” prodhim i teatrit Ultra me autore Enda Walsh dhe regji të Qazmedin Nuredinit, nga ora 19:00.

Lexo Edhe:

Programi përmbyllës i takon ndejës në oborrin e Teatrit e që sonte ka të ftuar Shpend Hysajn.

Kujtojmë së Festivali i Teatrove në Ferizaj këtë vit shënon edicionin e 52-të, u hapë me 1 tetor dhe do të mbyllet nesër me 7 tetor.

/Gazeta Express