Programi i ri, shtesë i ‘Metamorphosis’ - Gazeta Express
string(36) "programi-i-ri-shtese-i-metamorphosis"

Arte

Gazeta Express

14/09/2022 15:54

Programi i ri, shtesë i ‘Metamorphosis’

Arte

Gazeta Express

14/09/2022 15:54

Qendra për kulturë ‘Project Space 17’ ka lansuar programin e ri, shtesë të projektit ‘Metamorphosis’. Katër edicionet e kaluara janë trajtuar katër hapësira me vlera kulturore, historike dhe kulturore.

Më shumë rreth programit:

Lexo Edhe:

Shëtitjet e Metamorfozës

Gjatë katër edicioneve të Metamorfozës u trajtuan katër hapësira me vlera kulturore, historike dhe sociale. Në këtë shëtitje do të mund të kuptoni më shumë për aspekte të ndryshme të zhvillimit të qytetit përmes rrëfimeve që na sjellin këto ndërtesa të braktisura. Një formë tjetër e njohjes së qytetit, aspekti i zhvillimit shoqëror, arkitektura dhe fragmente historike shfaqen gjatë kësaj ecjeje.

 Rreth turneut:

Pika e takimit: Grand Hotel

Kohëzgjatja e turneut: 2 orë

Vendndodhjet:

Ish mensa e punëtorëve të ndërmarrjes Ramiz Sadiku

Ish restorant Marsi

Ndërtesa e Kryqit të Kuq

Kino Rinia

/Gazeta Express