Programi i ngjarjeve për muajin dhjetor/ Teatri ‘Dodona’ - Gazeta Express
string(53) "programi-i-ngjarjeve-per-muajin-dhjetor-teatri-dodona"

Programi i ngjarjeve për muajin dhjetor/ Teatri ‘Dodona’

Arte

Gazeta Express

07/12/2022 15:59

Skena e teatrit të qytetit ‘Dodona’ na ofron tri shfaqje për të rritur dhe shfaqje tjera për fëmijë.

“Venus’ shfaqja sipas dramës “Venera në Gëzof” nga David Ives me regji të Bashkim Ramadanit është shfaqur dje dhe do të shfaqet serish më 21 dhjetor.

Lexo Edhe:

“Sharra” nga Florent Kurtalani me regji të Kushtrim Mehmetit, vjen të mërkurën më 14 dhjetor. Shfaqje kjo e cila pati premierën ditë më parë, gjatë muajit nëntor.

“Top Girls” nga Caryl Churchill me regji të Shkurtë Aliut do të luhet të enjten, më 8 nëntor.

Shfaqje me kukulla e shfaqje për fëmijë tjera do të këtë gjatë muajit dhjetor si zakonisht në data të ndryshme.

/Express