Prizreni kompleton skuadrën me Jeremy Ireland - Gazeta Express
string(45) "prizreni-kompleton-skuadren-me-jeremy-ireland"

Sport

Gazeta Express

05/09/2023 12:25

Prizreni kompleton skuadrën me Jeremy Ireland

Sport

Gazeta Express

05/09/2023 12:25

Jeremy Ireland është përforcimi i radhës dhe i fundit i Ponte Prizrenit.

Klubi prizrenas njoftoi sot për arritjen e marrëveshjes me basketbollistin amerikan, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

27-vjeçari te Prizreni vije pas përvojës në kolegjet amerikane, pastaj në Meksikë, Ekuador dhe Uruguai.

Njoftimi i plotë nga klubi i Prizrenit (pa ndërhyrje):

“JEREMY IRELAND PËRFORCON KB PRIZRENI

Lojtari Jeremy Ireland nga sot zyrtarisht është përforcimi i ri i skuadrës.

Lojtari krahut i gjatë 201 cm në karrierën e tij është paraqitur në kolegjet amerikane pastaj eksperiencen e ka vazhduar në Meksikë , Ecuador dhe Uruguay.

Me lojtarin Ireland përfundojm ekipin dhe rosterin para Superkupës.

Welcome Jeremy”. /Gazeta Express/